7 podcastów biznesowych, których warto słuchać w 2021 roku

Wiele ważnych zmian i pozytywnych w moim życiu prywatnym i zawodowym było inspirowane podcastami. Dlatego też uwielbiam ten sposób zdobywania wiedzy. Nie bez znaczenia jest też fakt, że mogę ich słuchać jadąc samochodem czy biegając, więc łatwiej znaleźć czas na taką edukację.

Niezmiernie cieszy mnie zatem rozwój tego medium, który obserwuję od 2016 roku. Twórców jest coraz więcej. Na szczęście idzie to też w parze z jakością, więc wyzwaniem nie jest już ich dostępność, a wybór właściwych.

Aby ułatwić Ci to zadanie, przedstawiam poniżej lista 7-miu podcastów biznesowych, których słucham na bieżąco i polecam. Trudno mi było określić ich kolejność według wartości jaką dają, bo każdy z nich dotyka nieco innych obszarów. Będzie zatem alfabetycznie.

7 podcastów biznesowych, których warto słuchać w 2021 roku

Biznes od początku

Biznes od początku, którego prowadzącym jest Paweł Leżoch, z skierowany jest do osób, które chcą założyć i rozwinąć swoją firmę. Niech Cię jednak nie zmyli nazwa. Jeśli Twój biznes już świetnie działa, również znajdziesz w nim wiele przydatnych treści.

Dlaczego słucham? Bardzo lubię go za różnorodność, ponieważ wywiady są przeprowadzane z osobami z różnych dziedzin. Pozwala mi to złapać inną, świeższą perspektywę na różne sprawy.

Firma on-line

W podcaście Firma on-line Agata Chmielewska odsłania tajniki rozwoju biznesu on-line. Od zarządzania firmą, przez sprzedaż i marketing, po tematy związane z nowymi technologiami w Internecie.

Dlaczego słucham? Oprócz warstwy merytorycznej, cenię go sobie za niesamowitą energię prowadzącej. Nie wiem jak to opisać. Po prostu czuć power 🙂

Klientomania

Podcast Klientomania to potężna dawka wiedzy związanej z obsługą klienta. Maciej Buś dzieli się nie tylko swoim ogromnym doświadczeniem, ale również rozmawia z wieloma ciekawymi gośćmi. Ich historie również wiele wnoszą.

Dlaczego słucham? Tematyka poruszana w podcaście jest najbliżej tej poruszanej na moim blogu, więc nie mógłbym nie słuchać 🙂 Poza tym, to ogromna dawka wiedzy, która pozwala mi być na bieżąco z trendami w obsłudze klienta.

Mała Wielka Firma

Jeśli ktoś już słyszał o podcastach, to na pewno słyszał też o podcaście Mała Wielka Firma i Marku Jankowskim. Jeśli nie, to na pewno usłyszy. To obszerne kompendium wiedzy dla każdego przedsiębiorcy. Jeśli jest jakiś aspekt związany z prowadzeniem biznesu, to był on już poruszony w tej audycji lub, z dużym prawdopodobieństwem, będzie omówiony wkrótce.

Dlaczego słucham? Oprócz sentymentu (to jeden z pierwszych podcastów, jakie słuchałem), cenię go za to, że skomplikowane tematy, przedstawiane są w prostych słowach i odpowiednią dawką humoru.

Marketing Masterclass

Marketing w każdym biznesie to ważna rzecz. Niezależnie od wielkości Twojego biznesu. W podcaście Marketing Masterclass znajdziesz wiele przydatnych informacji z tego obszaru, ale nie tylko. Magdalena Pawłowska rozmawia z zaproszonymi gośćmi na różnorodne tematy, które dotyczą każdego, kto prowadzi biznes.

Dlaczego słucham? Lubię podcasty, w których słychać, że prowadzącego “jara” to o czym mówi. Poza tym znajduje tam dużo ciekawych treści również dla małych biznesów.

Nowoczesna sprzedaż i marketing

Jeśli działasz na rynku B2B, Nowoczesna sprzedaż i marketing to pozycja obowiązkowa na Twojej liście. Bez znaczenia czy sam sprzedajesz czy masz od tego ludzi.

Dlaczego słucham? Wiedza przekazywana przez Szymona Negacza w audycji poparta jest dużym doświadczeniem. Poza tym cenię go za bardzo praktyczne podejście do sprzedaży i obalanie mitów w tym obszarze.

Zarabiam w biznesie

Zakładam, że prowadząc biznes zależy Ci, aby on zarabiał. W podcaście Zarabiam w Biznesie znajdziesz dawkę wiedzy, która ułatwi Ci tego dokonać. Nawet jeśli masz świetny pomysł na niego, zawsze warto posłuchać innych, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Dlaczego słucham? Adam Grzesik zdradza w nim dużo gotowych instrukcji, które można od razu wcielać w życie. Czasami są to duże zmiany, a czasami drobne modyfikacje, które robią różnice.

Jakie jest Twoje zdanie?

Podcasty do ogromna dawka wiedzy i możliwość poszerzenia horyzontów. Dlatego jeśli jeszcze ich nie słuchasz, zachęcam Cię gorąco do tego.

A jeśli jesteś słuchaczem, to jaki Twoim zdaniem podcast biznesowy powinien się jeszcze znaleźć na tej liście? Daj znać w komentarzu lub napisz do mnie.